Välj en sida

Personalen och kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter

Gatuadress: Västra Louhigatan 31, 08100 LOJO
Postadress: PB 51, 08101 LOJO

LUVY

vesi.ymparisto@luvy.fi / 019323623

LUVYLab

Mottagningen av prover och förfrågningar:
laboratorio@luvylab.fi / 019323895

Ledning

Jaana Pönni

Jaana Pönni

toiminnanjohtaja
verksamhetsledare
jaana.ponni@luvy.fi
0505751738

Administration

Sirpa Heikkinen

Sirpa Heikkinen

toimistosihteeri
byråsekreterare
sirpa.heikkinen@luvy.fi
0504165268

Tiia Palm

Tiia Palm

toimistosihteeri
byråsekreterare
tiia.palm@luvy.fi
0504154639

Tjänster

Aki Mettinen

Aki Mettinen

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
aki.mettinen@luvy.fi
0445285001

Tiina Asp

Tiina Asp

Position

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
tiina.asp@luvy.fi
04577507726

Ralf Holmberg

Ralf Holmberg

Position

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
ralf.holmberg@luvy.fi
0445285010

Jorma Valjus

Jorma Valjus

Position

vesistöasiantuntija, sertifioitu näytteenottaja
vattendragssakkunnig, certifierad provtagare
jorma.valjus@luvy.fi
0445285004

Marja Valtonen

Marja Valtonen

Position

puhdistamoinsinööri
reningsverksingenjör
marja.valtonen@luvy.fi
0445285025

Katriina Nummela

Katriina Nummela

Position

ympäristöasiantuntija
miljösakkunnig
katriina.nummela@luvy.fi
0445285009

Virve Ståhl

Virve Ståhl

Position

pohjavesiasiantuntija, hankekoordinaattori
grundvattensakkunnig, projektkoordinator
virve.stahl@luvy.fi
0504474993

Arto Muttilainen

Arto Muttilainen

Position

kenttämestari, sertifioitu näytteenottaja
fältmästare, certifierad provtagare
arto.muttilainen@luvy.fi
0500475092

Johan Lindholm

Johan Lindholm

Position

kenttämestari, sertifioitu näytteenottaja
fältmästare, certifierad provtagare
johan.lindholm@luvy.fi
0445285012

Projekt

Juha-Pekka Vähä

Juha-Pekka Vähä

Position

hankepäällikkö
projektchef
juha-pekka.vaha@luvy.fi
04577507727

Maija Venäläinen

Maija Venäläinen

Position

hankepäällikkö
projektchef
maija.venalainen@luvy.fi
0445285019

Ekaterina Ikonen

Ekaterina Ikonen

Position

projektipäällikkö
projektchef
ekaterina.ikonen@luvy.fi
0445285026

Anu Suonpää-Espinola

Anu Suonpää-Espinola

Position

vesistöasiantuntija, projektipäällikkö
vattendragssakkunnig, projektchef
anu.suonpaa-espinola@luvy.fi
0505018237

Katja Pellikka

Katja Pellikka

Position

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
katja.pellikka@luvy.fi
0504754452

Jussi Vesterinen

Jussi Vesterinen

Position

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
jussi.vesterinen@luvy.fi
0503079648

Maria Kihlström

Maria Kihlström

Position

vesistöasiantuntija
vattendragssakkunnig
maria.kihlstrom@luvy.fi
0503400258

Virve Ståhl

Virve Ståhl

Position

pohjavesiasiantuntija, hankekoordinaattori
grundvattensakkunnig, projektkoordinator
virve.stahl@luvy.fi
0504474993

Hanna Keinänen

Hanna Keinänen

Position

jätevesineuvoja, asiantuntija
avloppsvattenrådgivare, expert
hanna.keinanen@luvy.fi
04577507725

Kirsi Mansilla

Kirsi Mansilla

Position

jätevesineuvoja
avloppsvattenrådgivare
kirsi.mansilla@luvy.fi
0505354938

Vad säger våra kunder om LUVY?

Vad säger våra kunder om LUVY?

”Tekevät arvokasta ja tärkeää työtä ympäristön eteen.” -Risto Martti / Google-recensioner

Vid åkerkantsevenemanget i Kyrkslätt studerade man markens struktur med hjälp av groptest

Vid åkerkantsevenemanget i Kyrkslätt studerade man markens struktur med hjälp av groptest

Länsi-Uudenmaan vesi ja ympäristö ry LUVY ja Veikkolan vesistöhanke järjestivät to 8.10. Kirkkonummen Lapinkylässä pellonpiennartilaisuuden, jonka aiheena oli maan rakenne ja kasvukunnon parantaminen. Kouluttajana tilaisuudessa toimi agronomi, maanviljelijä Juuso Joona Tyynelän tilalta Joutsenosta. Paikalle maaperän rakennetta havainnoimaan saapui parisenkymmentä aiheesta kiinnostunutta viljelijää.

Tilaa uutiskirjeemme

Valitse uutiskirjeet