Välj en sida

Personalen och kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter

Gatuadress: Västra Louhigatan 31, 08100 LOJO
Postadress: PB 51, 08101 LOJO

LUVY

vesi.ymparisto@luvy.fi / 019 323 623

LUVYLab

Mottagningen av prover och förfrågningar:
laboratorio@luvylab.fi / 019 323 895

Ledning

Jaana Pönni

Jaana Pönni

verksamhetsledare

Administration

Tiia Palm

Tiia Palm

Jaana Kalliomäki

Jaana Kalliomäki

Forsknings- och projekttjänster

Aki Mettinen

Aki Mettinen

vattendragssakkunnig
aki.mettinen@luvy.fi
044 528 5001

Tiina Asp

Tiina Asp

Position

vattendragssakkunnig
tiina.asp@luvy.fi
045 7750 7726

Ralf Holmberg

Ralf Holmberg

Position

Jorma Valjus

Jorma Valjus

Position

vattendragssakkunnig
certifierad provtagare
jorma.valjus@luvy.fi
044 528 5004

Läs mera om Jorma

Anu Suonpää-Espinola

Anu Suonpää-Espinola

Position

vattendragssakkunnig
projektchef
anu.suonpaa-espinola@luvy.fi
050 5018 237

Katja Pellikka

Katja Pellikka

Position

Jussi Vesterinen

Jussi Vesterinen

Position

Maria Kihlström

Maria Kihlström

Position

Marja Valtonen

Marja Valtonen

Position

Katriina Nummela

Katriina Nummela

Position

Virve Ståhl

Virve Ståhl

Position

grundvattensakkunnig
projektkoordinator
virve.stahl@luvy.fi
050 447 4993

Läs mera om Virve

Arto Muttilainen

Arto Muttilainen

Position

fältmästare
certifierad provtagare
arto.muttilainen@luvy.fi
050 047 5092

Läs mera om Arto

Johan Lindholm

Johan Lindholm

Position

fältmästare
certifierad provtagare
johan.lindholm@luvy.fi
044 528 5012

Läs mera om Johan

Juha-Pekka Vähä

Juha-Pekka Vähä

Position

Maija Venäläinen

Maija Venäläinen

Position

Ekaterina Ikonen

Ekaterina Ikonen

Position

projektchef

arbetsledig 

Kirsi Mansilla

Kirsi Mansilla

Position

Erkka Laitinen

Erkka Laitinen

Position

Joonas Tammivuori

Joonas Tammivuori

Position

projektarbetare
restaurering av strömmande vatten
joonas.tammivuori@luvy.fi
050 326 3302

Vad säger våra kunder om LUVY?

Vad säger våra kunder om LUVY?

”Tekevät arvokasta ja tärkeää työtä ympäristön eteen.” -Risto Martti / Google-recensioner

Tilaa uutiskirjeemme

Valitse uutiskirjeet